حالا با گچ همراه شماییم!

آغاز به کار انتشارات آموزشی و المپیاد گچ

از سال 1386 فکر مجموعه‌ای برای المپیادی شدن و توجه به بچه‌هایی که خوب درس می‌خواندند به سرمان افتاد و کارهای مختلفی در سایه‌ی همکاران قدرتمند آیریسک انجام شد. در طول این مدت تمرکز خودمان را بر گسترش فرهنگ المپیاد و آشنایی مدارس و شهرهای مختلف با این رقابت گذاشتیم. همایش‌ها و جلسات متعددی در استان‌های مختلف برگزار شد و مسوولین آموزش و اولیای دانش‌آموزان به همراه قشر علاقمند المپیاد، با این روند آشناتر شدند [+]، این شد که تالارهای گفتمان المپیاد بزرگترین جامعه‌ی مجازی دانش‌آموزان نخبه‌ی کشور شد و ده‌ها هزار دانش‌آموز مسایل علمی و مشاوره‌ای خود را در آن دنبال کردند [+]. دیدیم که پس از المپیادی شدن دانش‌آموزان، نیاز فراوان به المپیاد آزمایشی مناسب و استاندارد است و آن را با بهترین کیفیت ممکن در شبکه‌ای از مدارس علاقمند برگزار کردیم [+]. دوره‌های آموزشی متعدد در تهران و بیش از 25 استان کشور برگزار شد تا شاهد رشد استان‌های محروم‌تر و درخشش جهانی استان‌های پیشتاز المپیاد باشیم و خرسندیم که در دوسال 1393 و 1394 بیش از 100 مدال آور المپیاد کشوری به طور مستمر از کلاس‌های آیریسک استفاده کرده‌اند.

این فعالیت‌ها ادامه داشت تا اینکه با هر کس صحبت کردیم، گله از کمبود منابع مدون و برنامه‌ریزی شده برای المپیاد داشت و با آنکه مجموع منابع موجود را گنجی بزرگ می‌دانست، اما قدیمی بودن، اشکالات فراوان چاپی و علمی و طبقه‌بندی نامناسب این مطالب را نقاط ضعف بزرگی می‌دید که باعث شده برای هر کتاب المپیادی، معلمی نیاز باشد و المپیاد از اصل خویش‌خوانی و تکیه بر زانوی خود دورتر شود، در نتیجه هر سال مدال‌های شهرهای بزرگ پررنگ‌تر و شهرهای کوچک کم‌فروغ‌تر شده و رفته‌رفته ریشه‌ی المپیاد در مدارس غیر متمول خشکیده شود.

همت خود را جمع کردیم و وارد دنیای جدیدی شدیم، قدیمی ترین ابزار آموزشی بشر را انتخاب کردیم که در عین سادگی هنوز کارآیی بسیاری دارد. گچ دوباره از اینجا متولد شد. پروژه‌های تعریف شده همگی بنا به نیاز دانش‌آموزان هستند و در کوتاه‌ترین جملات قصد داریم دانش‌روز و مورد نیاز را به شما انتقال دهیم. این دانش ممکن است المپیادی، کنکوری، پایه یا حتی دانش عمومی دبیرستانی باشد. پس گچ متولد شده تا همه‌ی دانش‌آموزان علاقمند دانش را در هر کجای ایران با کمترین نیاز به معلم و مدرس، همراه باشد؛ درست مثل گچ!

درباره نویسنده

گچ

ساده و قدیمی، اما کارآمد!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *