درباره ما

  1. قبل
  2. بعد
 • معرفی گچ


  گچ از قدیمی‌ترین ابزارهای انسان است و با ساختار بسیار ساده، کارآمدترین مطالب را آموزش داده است.  اکنون نشر گچ نیز این نام را ارج نهاده و سعی دارد با کتاب‌هایی ساده و جذاب، مطالب آموزشی نوجوان را مرور کند.

 • توانایی‌های ما

  برنامه‌ریزی آموزشی
  100
  تولید محتوای مکتوب و مجازی
  100
  برگزاری آزمون‌های آزمایشی
  100
  برگزاری کلاس‌ها و همایش‌های المپیادی
  100
 • به چه می‌اندیشیم

  پس از هشت سال فعالیت مستمر در آیریسک، افزایش تعداد صد درصدی دانش‌پژوهان کشور را شاهدیم. با آنکه در این مدت گسترش المپیاد در استان‌های محروم را جزو مهم‌ترین برنامه‌ها قرار دادیم، هنوز در اول راه هستیم و باید بیشتر تلاش کنیم.

  Author's imageمرتضی خلینامدیر آیریسک
 • گسترش المپیاد

  بیش از 30 هزار دانش پژوه

  بیش از 600 دبیرستان

  بیش از 20 استان

   

اهداف و برنامه‌ها

  • گسترش المپیاد

   ما اعتقاد داریم در المپیاد حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد که هنوز به آن پرداخته نشده است. سعی‌مان بر این است که این حرف‌ها را برای شنیدن و خواندن آماده کنیم. بنابراین در راستای افزایش توانمندی عمومی و تخصصی دانش‌پژوهان تمام استان‌های کشور، مجموعه‌ای پرتوان از اساتید را گرد آورده‌ایم تا با همفکری، محصولات آموزشی و مشاوره‌‌ای در حوزه‌ی  المپیاد و دانش تخصصی نوجوانان را طراحی کنند.

  • کتاب ارزشمند

   کتاب فقط چند برگه کاغذ و جلد و شیرازه نیست! دوست داریم کتاب‌هایی تولید کنیم که چاپ آن‌ها بر کاغذ کاهی یا ورقه‌ی طلا، تاثیری در محبوبیت‌شان نداشته باشد. حوصله‌مان سر رفته آنقدر کتاب چند کیلویی در زرورق به بچه‌ها داده‌ایم و بعد از خواندن چند صفحه فهمیده‌اند که انگار این کتاب در اتوبوس و تاکسی نگارش و ویرایش شده است؛ همانجا بسته‌اند و دیگر سراغش نیامده‌اند.

  • خلاقیت و کارآفرینی

   مجموعه‌ی آیریسک با ده‌ها همکار آموزشی که همگی از استعدادهای جوان کشور هستند، در نظر دارد روند آشنایی با فرایندهای تولید و تفکر در میان این قشر را تسریع بخشد. بالاخره همه‌ی آدم‌ها باید کاری انجام بدهند و اینکه منتظر باشند تا کار به دنبال ایشان بدود، انتظاری بیهوده است. آماده‌سازی نوجوانان با فضای کسب و کار رشته‌های نظری تخصصی و همچنین ایجاد زمینه برای پیشرفت در این حوزه از هدف‌های بلندمدت گچ است.

  • کند و انعطاف‌پذیر

   هیچ عجله‌ای نداریم! سعی می‌کنیم در هر کاری امکان‌سنجی و مطالعه‌ی کافی داشته باشیم. تجربه‌ی کوتاه ما در بخش آموزش که اندکی از یک دهه بیشتر است، نشان داده هیچ چیز و هیچ کس به هیچ کجا نمی‌رود و همه همین‌جا منتظر پیشرفت و محصولات با کیفیت هستند. ماندگاری و تاثیرگذاری درست، پس از تفکر به دست می‌آید و حتی بعد از طی این مرحله هم انعطاف و شنیدن انتقاد دیگران، ارزش محصول خروجی را چند برابر خواهد کرد.